Mavi Karavan En Çok Nerelere Uğrar | Gezme Alışkanlıklarımız

Fazla popüler hale gelmeden, dedikodulara konu olmadan biz anlatalım istedik. Nereleri sevmekten daha çok zevk alıyoruz?, Nerelerde bulunmak bize çok da heyecan katmıyor? Hemen hemen hepsi bu yazıda. Belki bu yazı sizin de gezme alışkanlığınızı bir miktar değiştirebilir ki bizim amacımız kesinlikle bu değil. Herkesin kendi gezme alışkanlıkları vardır ve bu zamanla değişebilir. Bu sefer biz de okur kitlesinin yararına bir yazı yazacağımıza biraz kendimizi anlatan bir yazı yazalım istedik. -çaliş, çaliş, çaliş, para yok-

Tarihi Mekan Düşmanı Değiliz

Yazılarımızın büyük bir kısmından da anlamışsınızdır. Mavi Karavan olarak, zihnimizi ve iştahımızı kabartan, ufuklarımızı genişleten ve bize yeni vizyonlar katan yerleri gezmeyi ve görmeyi daha çok seviyoruz. Bu atölye – kafe karışımı bir mekan da olabilir, sıradan kaldırımsız bir sokak da. Hem genç oluşumuz -fun.’dan “we are young” yakında spotify kanalımızda- hem de yeni şeylere olan merakımız bizim gezme alışkanlıklarımızı bu yönde şekillendirdi. Fakat yine de bu durum bizi tarihi mekanlara düşmanmışız gibi göstersin istemeyiz. Dediğimiz gibi gezdiğimiz yer ufkumuzu açıyor ve vizyonumuza vizyon katıyorsa orayı dört kolla kucaklıyoruz. Kısacası bir gezi planı yaparken listemizde tarihi eser gördük mü üstünü direkt karalamıyoruz. Uzun araştırmalar ve gezgin yorumları bizim için epey önemli bu konuda.

Planlı Yapılan Gezi Önceden Bilinen Doğum Günü Sürprizi Gibi Midir?

Yeni bir tartışmanın öncüsü olmak istemeyiz fakat bu durumda farklı görüşler söz konusu. Kimisi gezme eyleminin plansız yapılınca daha eğlenceli olduğu kanaatinde. Kimisi ise bir yere gitmeden önce bütün olasıkları hesaplayıp en ufak aksiliğe yer vermemek istiyor. Biz ise bu noktada ortada kalmayı tercih ediyoruz galiba. Yani ne alıp başımızı bir yere gitmek gibi bir durumumuz, ne de gideceğimiz yerin mahalle delisine kadar araştırma yapacak takıntılarımız bulunmamakta. Sadece eğer kendimize bir gezi noktası veya rotası belirlemişsek, bu noktaları daha önce gezmiş olan gezginlerin yazılarını okuyup, videolarını izleyip biraz olsun hazırlıklı olmak bizi biraz daha rahatlatıyor.

Scooby Doo ve Shaggy İkilisine Selam Olsun

Biz yemek yemeyi, yemekten zevk almayı seven bir ekibiz. -çoktan anlamış olabilirsiniz- Özellikle dışarıda bulması zor olan sağlıklı gıdaları gördük mü kendimizden geçer, ne yapacağımızı şaşırabiliriz. Ayrıca gezgin olmanın gerektirdiklerinden biri de elbette yeni tatlara açık olmaktır. Bu yüzden her türlü tadı denemeye çalışıyoruz. Hamburgerinden salatasına, çayından kahvesine, tatlısından tuzlusuna boğazımıza epey düşkünüz. Ama bu durum bazı zamanlarda cebimizi yakabiliyor. Çoğu blogger gibi sponsor, reklam vs. durumlarımız da olmadığı için imkanlarımız yettiğince yeyip sizlere de yediklerimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Tabii ki yemek işi hiçbir zaman gezme olayının önüne geçmedi bizim için. Bazı zamanlar simit – çay ikilisiyle bile karın doyurup gezmemize kaldığımız yerden devam edebiliyoruz.

Fotoğraf Makinesini Kaybetmiş Asyalı Turist Gibi

Bir de biz gittiğimiz yerleri sadece yazmakla kalmaz, bol bol fotoğraflarız ki zihin sarayımız olur da saldırı altına uğrarsa çektiğimiz fotoğraflarla yeniden inşa etmesi kolay olsun. Bir instagram fenomeni gibi elimizde telefon şarjı bitene kadar fotoğraf çekmiyoruz elbette. Profesyonel makinemizle, profesyonel fotoğrafçımızla -nasıl övdük ama- en güzel açıları yakalamaya çalışarak estetik fotoğraflar biriktirmek istiyoruz çoğu zaman. Anı olsun diye de çektiklerimiz başka bir yanda elbette. Yine de “anı yaşa” mottosunu sonuna kadar destekliyoruz.

Kalabalıklar İçinde Yalnız Ergen Gezgin

Daha önceki yazılarda da bahsettiğimiz gibi biz iki kişilik bir ekibiz. İkimizin de uzman olduğu farklı alanlar var ve bu durum bugüne kadar bizim işimize çok yaradı. Hem gezilerimiz sırasında, hem de gezi sonrasında. Ayrıca birlikte gezmekten zevk aldığımız için ayrı ayrı gezsek nasıl olurdu diye düşünmek bile bize sıkıcı geliyor. Ne yalnızlık triplerine giriyoruz ne de kalabalık gruplar içinde gezdiğimiz yeri unutuyoruz. E tabii ki bu bizim görüşümüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir