Avengers Assemble! Bedava Çizgi Roman Var | Arkabahçe Çizgi Roman Dükkanı

Çizgi roman sektörü bitmiş arkadaş! Figür oyuncakları, çizgi romanın kendisinden daha çok satıyor! Herkes, her şeyi filmlerde olduğu gibi sanıyor, çizgi romanlarda çok farklı! Geyiklerini pas geçerek sizlere birer geek olarak hayranı olduğumuz “Arka Bahçe’yi” takdim ederiz.

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi Alsancak büyülü bir yerdir. Her kafadan insan kendine göre bir yer bulur. Lafı fazla uzatmadan sizlere bu harika çizgi roman dükkânından bahsetmek istiyoruz.

Nereden Nereye

Arka Bahçe’nin açılış hikâyesi şöyle: Şu anda dükkân sahibi olan beyefendi uzun yıllar boyunca bir turizm şirketinde orta düzey bir yöneticiymiş. Bu sıralar okuma yazma çağında olan çocuğu için sürekli mangalar ve çizgi romanlar alırmış. –Hatta çocuğuna aldığı ilk mangayı tak diye çıkardı gösterdi ki azıcık duygulanmadık değil- Daha sonralarda bu mangalar, çizgi romanlar yetmez olmuş. Zaten hepsini de öyle kolay bulamıyorlarmış. Sonra düşünüp taşınmış ve neden bir çizgi roman dükkânı açmayayım ki demiş. Kendileri “The Big Bang Theory’de” Stuart olarak tanıdığımız karakterden de ilham aldığını söylüyor ki bizce böyle bir iş için örnek alınabilecek tek insan gönlümüzün yalnızı Stuart.

Şimdi aslında bu yazının başında binlerce kelime çizgi roman tahlili, film karşılaştırması, figür eleştirmesi vb. vardı fakat malumunuz biz yeri tanıtırız, siz gidersiniz. Yine de bu muhabbetleri kaçırmak istemem, kendim gibi geekler bulmak isterim derseniz Arka Bahçe sizler için Alsancak’ta sıcacık ortamıyla –gerçekten sıcak- sizleri bekliyor. Gitmişken alamasanız da o çizgi roman kutusundaki çizgi romanları şöyle bir karıştırın bizce. Göreceksiniz Thanos’un sırıtması kadar büyük bir sırıtma sizin de ağzınıza konacak.

Bu arada Arka Bahçe kış aylarında yalnızca bir güne mahsus “Bedava Çizgi Roman” etkinliği yapıyor. Evet, yanlış duyma ya da clickbait durumu değil. Gerçek anlamda bütün çizgi roman sevdalıları buluşup güçlerini bir araya getiriyor ve çizgi romanları birbirleriyle paylaşıyorlar. Eğer denk getirirseniz üç beş parça sonsuzluk taşı düşer belki kafanıza.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir