Festivali Uzaklarda Arama | 2018 İzmir Festival Rehberi

  • Otların Rüzgarlı Öyküsü: Alaçatı Ot Festivali (6-8 Nisan)

Çeşme’nin markası haline gelen  Alaçatı Ot festivali, bu sene de bahar sezonunu açmaya hazırlanıyor. Yıllardır yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan festivalimizde bu sene önemli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleri olacakmış. Ayrıca bu yılki temasını “radika” olarak belirleyen pek tatlı festivalimiz 6-8 Nisan arası gerçekleşecekmiş. Dışardan gelen veya burada olup sadece gezmek isteyenlere ise festival için ayrıyeten turlar da yapmışlar, bir göz atın deriz. Ama en güzeli ne olursa olsun kendinizin keşif yapması bizce. Yolların keyfini çıkarın, kaybolun sokaklarda. Yaşayın. Bu seneki planlarımızın içinde Ot Festivali de var. Bakarsınız belki  karşılaşırız.

  • İzmir Çikolata festivali (20-23 Nisan)

Çikolata deyince çoğunuzun gözlerinin fal taşı gibi açıldığını fark etmedik sanmayın. Siz de çikolatasız asla, diyette olsam bitterini yerim, her zaman her yerde çikolata diyenlerdenseniz mutlaka bu festivali duymuş olmalısınız. Fakat gözünüz dolapta çikolata ararken bu festivalin haberini kaçırmış olabilirsiniz. İçinde workshoplar, tadımlar, müzik, kahve, yarışmalar, imza günleri ve daha fazlası var. Dikkat ciddi derecede tatlı krizine sokabilir. Aman giderseniz kendinize hakim olun zira festival bitiminde olacaklardan sorumlu değiliz. J Her şeyin fazlası zarar diyerek linkini buraya bırakıyorum.

Festival Website: http://www.izmircikolatafest.com/

Festival Bilet: http://www.biletix.com/etkinlik-grup/120709472/TURKIYE/tr

  • 13 Mayıs İzmir Baloncuk Festivali

Bu festivali ilk defa duyduk ve sanırsak zaten ilki gerçekleşecek. 😀 Hani eskiden annelerimize zorla aldırdığımız küçük baloncuk yapma oyuncağının büyük festival hali. Hani kutusu bitince içine deterjanla destek yaptığımız. Bunun hakkında çok bir fikrimiz yok günü gelince haber vereceklermiş ama şimdilik bunların olacağını biliyoruz;

-Dev Baloncuk Gösterisi
-Break Dans Gösterisi
-DJ
-Atölyeler vb.

Günü yaklaştıkça sizi bilgilendiriyor olacağız. Yine de facebook kullananlar buradan haberdar olabilir:

https://www.facebook.com/events/903458899817629/

  • İzmir Kahve Festivali (Geçen sene 13-15 Ekim arasıydı)

Çoğu büyükşehirde olan bizim favorimiz olan bu festivali duymayan yoktur diye tahmin ediyoruz. Fakat hala duymadıysan senin için geç değil. Bu sene tarihleri daha belli değil (Daha senenin başı) Biz yine de bu sene de olacağını umup koyalım. Gidip gitmemesi sizden.

http://coffeefestivalizmir.com/

  • İzmir Çay festivali (17-19 Kasım)

Birtakım aksiliklerden dolayı bu festival hakkında post atmadık. Kahve festivalinin yanında küçük kalsa da -e çay yani canım daha ne kadar olabilirdi- workshopları, dans gösterileri, farklı çay sunumları ve ikramlarıyla meraklı kaşifler ve çayseverlerin mutlaka gitmesi gereken bir festival kendileri.

http://www.izmirteafestival.com/

Bonus:

  • İzmir Kitap Fuarı Tüyap ( 14-22 Nisan)

Gözbebeğimiz, canımız kitap fuarımız 😀 Ah o uzun kuyrukta beklemesi bile ayrı güzel. Bu sene 14 ile 22 Nisan arası gerçekleşecek. Gidin ve kaybolun.

  • İzmir Kısa Film Festivali (7-12 KASIM 2017)

Geçtiğimiz sene – sene demek biraz garip geliyor alt tarafı 2 ay olmuş- 7 ile 12 Kasım arasında düzenlenmiş pek kıymetli festival. Kısa film severler, sinema tutkunları bu senekinin dört gözle bekleyin. Bu seneki tarih yayınlanınca burayı da güncelleyeceğiz.

*Liste sürekli güncellenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir